• Andrej Špilevoj

Pasiruošimas namuose - jautriausia...


Ar matėte savo fotografo puslapyje nuotraukas, kuriose žavėjotės nuostabiai atrodančia suknele, bateliais ant pagalvėlės, spindinčiais žiedais, mamos apkabinimu ir ašaromis nuotakos akyse? Ar matėte atsipalaidavusių vyrų šypsenas, pamergių juoką, kaimynų sveikinimus? Nuostabu! Tai - pasiruošimo namuose įamžinimas, kuris papasakoja kur kas daugiau, nei supozuotos nuotraukos gamtoje arba prie kokios nors apgriuvusios pilies.

Labai dažnai pora neįvertina šių akimirkų svarbos ir lengva ranka užsako fotografo bei videografo paslaugas tik nuo ceremonijos bažnyčioje pradžios. Kaip bebūtų keista - bet būtent rytinė fotosesija perteikia nesuvaidintus jausmus, nuotaiką, pergyvenimus.

​Po puošnios suknelės apsivilkimo, pasipuošusioje aplinkoje, sveikinimų apsuptame rate - visa tai prislopsta ir pasislepia nuo aplinkinių. Ir tai normalu. Tačiau ar verta atsisakyti įamžinti vieną iš svarbiausių vestuvių dienos etapų sutaupant keletą eurų?

Nežinau, mano manymu - neverta, ir čia aš pabandysiu papasakoti jums kodėl.

Galbūt apkaltinsite mane šališkumu, tačiau pabandysiu išlikti kuo labiau objektyvus. ​​Taigi keletas priežasčių, kodėl verta užsakyti fotografo paslaugas nuo pat ryto:

1. Visų pirma, tai nėra brangu. Dažniausiai mes kalbame apie papildomus 100 Eurų, o kartais ir dar mažiau. Tiek pat išleisite 2-3 svečių maitinimui. P.S. pas mus apskritai nėra jokio pabrangimo, mes primygtinai rekomenduojame savo klientams pradėti fotografavimą nuo pasiruošimo, pas mus ši paslauga - nemokama.

2. Gausite papildomai 30-50 nuotraukų daugiau, ir kiekvienos vertė bus kur kas didesnė, nei tų, kurias gausite iš fotosesijų prie bažnyčios, sodybos, ar pasivaikščiojimo gamtoje.

3. Įamžinsite tai, kas bus intymu, jautru ir nesuvaidinta: ​​mamos ašaras, draugių palaikymą, draugų išdaigas, naminius gyvūnus, kurie, deja, negalės dalyvauti jūsų šventėje.

4. Susipažinsite su fotografu, o jis - su jumis. Nepamirškite - jums teks praleisti kartu visą dieną. Jei neužsisakėte priešvestuvinės fotosesijos, tai dabar jums yra pats geriausias laikas suprasti, kaip dirba fotografas, o jam - suprasti jus, kaip klientą: ko jūs tikitės iš jo, kas jums patinka ir ko jūs nenorite fotografuoti.

5. Labai dažnai pasiruošimas vyksta namuose, kurie jums yra brangūs. Jus išvažiuosite, ir greičiausiai jau niekada negyvensite čia. Nepraleiskite progos įsiamžinti juose su artimiausiais žmonėmis.

6. Fotografuodami namuose pastebėjome, kad labai dažnai nuotaką pasveikinti ateina artimiausi kaimynai. Labai dažnai šios akimirkos - labai linksmos, jautrios ir jausmingos. Kai kurie jų nepasirodo vėliau bažnyčioje ar sodyboje, todėl praleistas momentas su amžiumi tiesiog išbraukia tokius atsiminimus.

7. Išlydėjimas iš namų - kita ne kuo mažiau svarbi tradicija, kurią praktikuoja ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse. Paskutinis mamos bučinys, tėvo ašaros ir apkabinimas, aplinkinių linkėjimai...

8. Na ir pabaigai: kiekvienas jūsų vestuvių momentas įamžintas nuotraukoje - tai jūsų laiko mašina. Po daugelio metų jūs neatsiminsite, kokio skonio buvo tortas, kokią muziką grojo DJ ar kokius linkėjimus sakė draugai. Tačiau nuotraukos sugrąžins jus ten, kur buvote savo meilės pilną dieną jūs ir jūsų artimieji. Rinkitės atsakingai akimirkas, kurias norite atsiminti visam gyvenimui.