• Andrej Špilevoj

Jaunavedžiams: fotografo patarimaiGal ir nuskambės banaliai, bet perskaitę šiuos patarimus pasijusite kur kas laisviau užsakydami, bendraudami, bei dirbdami su fotografu savo vestuvių dieną. Suprantama – jums tai greičiausiai pirmas kartas, todėl klausimų būna labai daug. Pabandysiu glaustai perteikti jums savo patirtį, kuri, tikiuosi, padės ir jums ateityje.

1. Labai prasminga – susitikti su fotografu, kurio darbai jums patinka. SVARBU: sužinokite fotografo įkainius prieš susitikimą su juo, kad nešvaistytumėt savo, ar jo laiko veltui. Susitikimo metu suprasite, ką samdote, nes fotografas – tai antras jūsų vestuvių planuotojas, su kuriuo jums teks praleisti gan ilgą laiką kartu. Rinkitės atsakingai!

2. Jei nesate Lietuvoje ir negalite susitikti su fotografu asmeniškai, galite suorganizuoti Skype arba Facebook video skambutį. Jei negalite padaryti ir šito – nusiųskite bent jau savo nuotrauką :)

3. Jei turite kažkokių idėjų nuotraukoms – copy-paste-send jas savo fotografui. Nesitikėkite, kad jis pats atspės, kas jums patinka ar įdomu. Tiesiog aprašykite tai laiške, arba nusiųskite pavyzdžius iš interneto. Fotografui smagu, kad prisidedate ir žinoti ko norite.

4. Jei turite galimybę – užsisakykite fotografą nuo rytinio pasiruošimo. Daugiau apie tai galite paskaityti mano straipsnyje: Pasiruošimas namuose – jautriausia...

5. Bažnyčioje nuotraukos atrodo gražiau, kai bažnyčia būna papuošta. Turime daug metų patirties užsienyje, pastebėjome, kad ten tokia tradicija puoselėjama ir gerbiama. Jei turite galimybę – nepatingėkite suorganizuoti bent minimalų bažnyčios papuošimą prieš ceremoniją. Laukų gėlės – pigiausias bet ir vienas iš gražiausių puošybos būdų.

6. Neplanuokite ilgų kelionių bei fotosesijų gamtoje skirtingose toli viena nuo kitos esančiose vietose. Geriau atraskite vieną gražią, kurioje būtų galima apsistoti ilgesniam laikui, arba kurioje būtų galima pasivaikščioti. Tegul tai būna poilsis ir mėgavimasis savo švente Jums, o ne darbas. Fotosesija lakstant iš vienos vietos į kitą atrodo kur kas labiau varginanti jaunavedžiams, nei tos, kurios vyko atsipalaidavus vienoje vietoje (miške, parke, sodyboje).

7. Jei turite galimybę- būtinai užsisakykite fotosesiją „Golden Hour“ valandomis. Jas galite rasti čia: https://goo.gl/wbUuCP Tai saulėlydžio fotosesija, kuri pilna romantiškos magijos ir vertinama visame pasaulyje. Skirkite jai bent 30-45 minutes. Saulei nusileidus – galėsite atsipalaiduoti ir pamiršti apie savo fotografą. Jis specialistas – jis nieko nepraleis, o Jūs atsipalaiduokite ir linksminkitės su draugais.

8. Jei fotografas prašys Jūsų leidimo (tikiuosi jis taip ir darys) – leiskite jam viešinti keletą Jūsų šventės nuotraukų savo puslapyje. Dar geriau – leiskite jam “užTAGinti” Jus, aišku jei tik vestuvės nebuvo slaptos :) Tai vienas iš geriausių būdų pasakyti Jūsų fotografui AČIŪ už jo darbą.

#batareikalt #vestuvės #fotopaslaugos #Panevėžys #patarimai #fineart #bstudija #fotografas