• Andrej Špilevoj

Vestuvės: kaip sutaupyti?


=

Labai geras klausimas, ar ne? Kaip atšvęsti savo vestuves taip, kad nereikėtų imti paskolos, skolintis iš giminių, ar netgi emigruoti tam, kad uždirbti prabangioms vestuvėms? Geras klausimas ir mes pabandysime pateikti keletą savo įžvalgų.

Nesame vestuvių planuotojai, tačiau dirbome daugiau nei 70 vestuvėse, matėme daug, ir mielai pasidalinsime savo patirtimi su jumis:


1. Visų pirma – pasistenkite apibrėžti savo finansines ribas. Vėliau tai padės „neįlįsti“ į skolas. Pasirinkdami paslaugas bei produktus sutaupysite laiko, nes automatiškai atmesite per daug brangius, arba per daug pigius paslaugų tiekėjus.

2. Prisiregistruokite Facebook grupėse vestuvių tema. Ten galėsite visada paklausti ir gauti patarimų, bei kitokią pagalbą iš esamų ten nuotakų, paslaugų tiekėjų ir šiaip grupės narių, kurie vienaip ar kitaip prisiregistravo tose grupėse ir turi atitinkamos patirties.

3. Planuodami vestuves apsispręskite, ar norite leisti laiką ieškodami ir darydami viską patys, prašysite draugų pagalbos (perduodant jiems kai kurias atsakomybes, pvz. papuošti bažnyčią arba puotos salę, suorganizuoti svečių užimtumą ir t.t.) arba samdysite profesionalų komandą. Kiekvienas iš šių pasirinkimų turi savo pliusus. Jei nesutaupysite pinigų- sutaupysite laiko.

4. Pasirenkant bažnyčią gali iškilti “aukos” klausimas. Kad ir ką sakytų kunigas, atsiminkite – auka, tai ne “stavkė”. Galite laikytis minimalių standartų, pasiklauskite draugų, kiek mokėjo jie. 200 Eurų – tai jau daug, labai daug. Galima rasti ir pigiau. Ir taupant nebūtina tuoktis mieste. Aplink kiekvieną miestą išbarstytos mažesnės bažnytėlės, ir jos yra labai jaukios ir gražios. Tuo pačiu ten būna ramiau, tyliau, ir kvepia gamta. Ir fotosesijos ten pat būna labai gražios. Dvigubas laimėjimas už mažesnę kainą!

5. Atsisakykite alkoholio! Tai brangiausias “maistas” ant stalo, kuris neturi jokios naudos nei jums, nei jūsų svečiams. Mes dalyvavome vestuvėse be alkoholio, ir tikrai patvirtiname – jos buvo ne ką prastesnės nei tos, kuriose alkoholis liejosi laisvai. Tik pabaigoje svečiai išsiskirstė laimingesni, nebuvo nei ginčų, nei muštynių, nei kitų nesklandumų. Rekomenduojame!

6. Nebūtina vestuves švęsti dvi dienas, ir tuo labiau nebūtina apgyvendinti svečius. Jei laikėtės 5 patarimo – jūsų svečiai kuo puikiausiai išvažiuos namo kad ir 3-čią valandą ryto be jokių problemų. Pamenu sustabdžiusio mus nustebusio policininko veidą, sužinojusio, kad važiuojame iš vestuvių ir nesame girti. 2-rą valandą nakties!!!

7. Rinkitės visas paslaugas pagal savo galimybę. Pvz. jei nusprendėte samdyti fotografą ir jūsų biudžetas – 400 Eurai, galimi tokie variantai: a. Pasamdyti pigesnį fotografą visai dienai b. Pasamdyti geresnį fotografą pusei dienos c. Paprašyti dėdės Antano, kad “pafotkintų” su savo nauja kamera d. Neturėti jokio fotografo, o pinigus investuoti į medaus mėnesio kelionę.

Aišku variantas “c” yra pats prasčiausias, “d” irgi toks šiaip sau (kodėl, skaitykite čia). Susifokusuokite į “a” ir “b”. Ar tikrai norite fotografo nuo pat ryto iki pat nakties? Ar geriau pasamdyti geresnį, bet brangesnį ir skirti ribotą laiką rimtesnei fotosesijai, o likusį laiką atsipalaiduoti ir praleisti jį draugų rate?

8. Ar yra kas nors, ką galėtų padaryti draugai, draugės, pažįstami, “per pažįstamus”? Naudokitės galimybėmis, juk tai yra jūsų draugai – manau jie ir patys pasijus svarbūs jums, jei kreipsitės į juos pagalbos.

9. Renginio vedėjas su DJ kainuos pigiau, nei abu atskirai.

10. Nuo maisto lūžtantys stalai – tai jau praeitis. Svečiai neateina pas jus į vestuves tam, kad prisivalgyti (nors vis dar būna ir tokių). Jie ateina tam, kad pasidžiaugti su jumis kartu. Maistas – tai tik programos dalis, o ne programos epicentras. Geriau investuokite į gerą renginio vedėją, nei į “daugiau maisto ant stalų”. Jei programa bus iki šokių, o šokiai bus linksmi – daug maisto niekam nereikės, todėl nereikia persistengti.

11. O kad programa būtų įdomesnė – pajunkite savo draugus, juk jie puikiai gali užimti svečius vestuvių metu. Atskleiskite jų talentus, ir pamatysite, kiek daug jie gali. Paprašykite artimiausius paruošti žaidimą, kalbą, slideshow (rekomenduojame!!!) arba dar kokią nors linksmybę. Nepasigailėsite!!!

12. Jei fotografą užsakėte tik pusei dienos, ir vakare jo jau nebebus – nupirkite keletą vienkartinių fotoaparatų ir palikite juos ant stalų. Praneškite svečiams, kad šitie fotoaparatai paskirti linksmoms fotosesijoms prie stalų. Jei savo vestuvėse praktikuojate 5-tą punktą, nustebsite, kiek linksmų nuotraukų gausite išryškinę juostas. Jei ant stalo bus alkoholio – tokio pat efekto negarantuojame.

Taigi, čia tik keletas patarimų iš mūsų patirties. Spėjame, kad yra aibė kitų dalykų, kurie padėtų jums sutaupyti organizuojant vestuves, tegul kiti papildo mus savo komentaruose. O mes linkime jums gražios šventės, juk vestuvės, tai visų pirmą – jūsų šventė. Ji yra apie jus, jums ir tik jums. Todėl paverskite šią dieną tokią, kurią dar daug metų galėsite atsiminti šilčiausiais žodžiais, o žiūrėdami nuotraukas nesigailėsite nei dėl vieno savo pasirinkimo.

#fotografas #bstudija #fineart #patarimai #Panevėžys #fotopaslaugos #vestuvės #batareikalt #sutaupyti