• Andrej Špilevoj

Kaip derėtis su vestuvių fotografu?Visi norime sutaupyti, o sutaupyti organizuojant savo vestuves – kur kas labiau, nes, kaip sako anglai, “every penny counts”. Gal kas ir nustebs, bet sutaupyti galima netgi besiderint su fotografu, svarbiausia žinoti kaip. O jei nežinote, pabandysime papasakoti jums tai, kas slypi už fotografų įkainių ir kaip priderinti fotografo paslaugas taip, kad laimingas liktų ir jis, ir jūs. Pradėkime!

Visų pirma priminsiu, jog fotografas yra paslaugų tiekėjas, turintis savo įrangą, patirtį bei vardą, kurie vertinami pinigais – jų vertės liesti nevalia.

Paimkime pilnos dienos standartinį fotografo paketą ir įvertinkime jį eurais (remsimės vidurkiu Lietuvoje):


Fotografas pateikia jums profesionalų foto albumą, USB raktą, bei nuotraukų atsisiuntimo adresą online.

Jūsų planuojamas biudžetas fotografo paslaugoms – 600 Eurų.

Pradėkime nuo fotografo išlaidų, kurios sukelia jo kainą iki 1000 Eurų. Pats didžiausias mūsų sąraše – profesionalus foto albumas. Jo kaina – apie 150 Eurų. Tai pirma jūsų galimybė nuleisti fotografo kainą iki 850 Eurų – atsisakykite jo! Žinoma, tokio pat patys nepasidarysite, bet kai kurios įmonės Lietuvoje pasiūlys jums pigesnius nors ir paprastesnius variantus už žymiai mažesnę kainą.

Kitas žingsnis – nuspręsti, kurios dienos dalies galite atsisakyti tam, kad fotografo kaina kristų dar labiau. Mes jau rašėme apie pasiruošimo fotosesiją ir jos svarbą, bet jūs turite teisę rinktis. Visi suprantame, kad ceremonija bei fotosesija gamtoje – tai fotografo paslaugų pagrindas, tad norint sutaupyti, teks aukotis kitų dalių sąskaita.

Po pirmojo jūsų šokio prasideda jūsų bei jūsų svečių linksmybės. Kaip sako amerikiečiai “What happens in Vegas – stays in Vegas”. Todėl šios dalies atsisakyti lengviausia. Jei leistumėt fotografui keliauti namo jau po pirmojo šokio (pagal mūsų grafiką - 21:00) – manau jis mielai sutiktų nuleisti kainą iki 700 Eurų.

Jums liko nusiderėti dar 100 Eurų, ir jūsų biudžetas bus pasiektas!

Štai čia galimi keli variantai:

  • Galima atsisakyti pirmojo šokio fotografavimo (juk telefonais fotografuos tėvai ir svečiai!)

  • Vis dėl to, jei jau tikrai bandote kiek įmanoma sutaupyti, atsisakyti rytinės fotosesijos namuose

  • Sutaupyti kitoje srityje 100 Eurų ir padidinti biudžetą fotografo paslaugoms iki 700 Eurų.

O dabar šiek tiek tiesos – ne kiekvienas fotografas sutiks mažinti kainas, siaurinant paslaugų paketą ir štai kodėl: vasaros sezonas būna labai užimtas, todėl yra labai daug šansų, jog su jūsų fotografu susisieks kita pora ir užsakys tą pačią dieną be jokių nuolaidų ir grafiko derinimo. Supraskite – fotografo uždarbis galimai sudaro jo metinį pragyvenimo biudžetą, todėl nepykite, jei išgirsite “Ne!”.

O mes linkime jums gražios vasaros, linksmo pasiruošimo ir kuo sukalbamesnių paslaugų tiekėjų! Ir nepamirškite – visada yra “Planas B”!

Mūsų darbai * Kainos * Užimtumas ir kontaktai * Blog

#fotografas #fineart #patarimai #fotopaslaugos #bstudija #batareikalt #vestuvės #Panevėžys