• Andrej Špilevoj

Juostos pasaulyje: Kodak Ultramax juostos apžvalgaEsu fine art fotografas, kuris fotografuoja vestuves profesionaliu juostiniu bei skaitmeniniais fotoaparatais. Turėdamas šiek tiek laisvo laiko nusprendžiau patobulinti savo žinias apie juostą, praplėsti savo bei kitų, norinčių išmokti fotografuoti juosta, akiratį, todėl pradėjau šį eksperimentą.

Pirmi mano bandymai fotografuoti juostiniu fotoaparatu išmokė mane kai ko labai svarbaus - rudeniui reikia jautresnių šviesai juostelių. Jei tik pradedate dirbti su juosta - tiesiog orientuokitės į juostas su ISO 400. Kadangi Lietuvoje mažai saulės ir daug debesuotų dienų - toks pasirinkimas išgelbės jus nuo kitų problemų dirbant su juosta. ISO 400 leis jums daryti nuotraukas net apniukusią dieną.

Šį kartą aš pasirinkau Kodak Ultramax. Ši juostelė nėra pigi, ir ją nėra lengva gauti. Panevėžyje ją radau tik vienoje vietoje. Peržiūrėjęs internete kadrus darytus su šia juosta supratau, kad vertėtų ją išbandyti pačiam. Bent jau tai ką mačiau sužavėjo savo atspalviais bei kontrastiškais vaizdais. Griebiau šią juostelę ir darbas prasidėjo...

Šį kartą pirmi 22 kadrai ėjosi sunkiau - turėjau daug kitų užsakymų, todėl nelabai radau laiko šiam mano projektui. Man reikėjo ne šiaip sau kadrų iš gyvenimo, norėjosi šiek tiek daugiau sumodeliuotos fotosesijos įdomesnėje lokacijoje. Ir ... netikėtai ... tokia galimybė atsirado. Mano buvusi klientė Indrė sutiko papozuoti, Panevėžys pasipuošė Kalėdinei šventei, o Kavos dėžutė padarė mums nuostabios kavos - ko dar reikėjo tematinei fotosesijai mieste? Taigi kviečiame peržiūrėti kadrus iš Kodak Ultramax juostelės.

Pastaba: šį kartą nusprendžiau sutvarkyti kai kuriuos juostos kadrus, todėl kai kur pateikiu jums abu variantus - iš kairės kadras tiesiai iš juostelės (iš laboratorijos FotoLabas, Panevėžys), iš dešinės - šiek tiek sutvarkytas kadras programoje Lightroom.

Apačioje rasite šiek tiek daugiau techninės informacijos, kainas, ir mano nuomonę apie šia juostelę. Taip pat pridedu Indrės fotosesijos kadrų palyginimus: juosta prieš skaitmeną.


Kodak Ultramax 400 sample images


Kodak Ultramax 400 sample images


Kodak Ultramax 400 sample images


Kodak Ultramax 400 sample images


Kodak Ultramax 400 sample images


Kodak Ultramax 400 sample images


Kodak Ultramax 400 sample images


Kodak Ultramax 400 sample images


Kodak Ultramax 400 sample images


Kodak Ultramax 400 sample images


Kodak Ultramax 400 sample images


Kodak Ultramax 400 sample images

Kodak Ultramax 400

Pirkimo vieta: FotoServisas Panevėžys(fotoservisas.lt)

Kaina: €8

Fotoaparatas: Olympus OM-2n

Objektyvas: Olympus Zuiko 50mm F1.8

Vieta: viduje, išorėje, sningant, saulėta diena

Ryškinimas, skenavimas: FotoLabas Panevėžys (€11.80)

Eksperimento vertė: €19.80 arba €0.55 vienas kadras.

Iššūkiai:

Lietuvoje vis dar lyja. Dar prasidėjo šalčiai ir iškrito sniegas. Todėl ir vėl teko taikytis prie debesuotų orų ir saulės trūkumo. Tikėjaus, kad pagrindinis išsigelbėjimas bus aukštas ISO (400). Dirbti su 400 ISO kur kas patogiau. Praeitų juostų bandymuose teko dirbti tik ties 50-100 ISO, todėl 400 - tai iš ties patogus ir optimalus variantas.

Šį kartą naudojau savo "naują" (naujas jis buvo tik man, realiai jam šiek tiek daugiau metų, nei man - apie 38-39) Olympus OM-2n. Tai mano pirma juostelė su juo, todėl nebuvau tikras, ar viskas bus gerai. Ačiū Dievui neturėjau problemų dėl pačio aparato. Peržiūrėjęs gautus kadrus supratau, kad su šiuo fotoaparatu reikia labai atsargiai fotografuojant prieš saulę arba kitą šviesos šaltinį. Iš 36 kadrų geri gavosi tik 29, 7 buvo ištrinti, nes nepataikytas fokusas :(

Išvados:

Juostelė nėra pigi, bet mano eksperimentas parodė kodėl: tai sodrių spalvų juosta, kuri puikiai tinka fotografuojant kaip viduje, taip ir išorėje, jos ISO 400 labai patogus universaliam fotografavimui. Ar tai gera juostelė fotosesijom - manau kad taip, nes jos spalvos labai malonios, o šiek tiek sutvarkius šviesumą pagal save - kadrai tiesiog puikūs. Ar pirkčiau dar kartą šią juostą - tikrai taip, kol kas tai geriausias pasirinkimas žiemos sezonui.

Kadangi tą pačią fotosesiją su Indre darėme naudojant ir skaitmeninį fotoaparatą su 50mm F1.2 objektyvų - galime sau leisti palyginti kai kuriuos panašius kadrus. Tikiuos tai padės jums apsispręsti, kas geriau - nuotraukos, kurias darėme su €140 vertės juostinę įranga (fotoaparatas + objektyvas) ar skaitmeninės darytos su €3500 vertės skaitmeninę įranga (fotoaparatas + objektyvas).


Kodak Ultramax 400 sample images v. digital


Kodak Ultramax 400 sample images v. digital


Kodak Ultramax 400 sample images v. digital

Mūsų darbai * Kainos * Užimtumas ir kontaktai* Blog

#vestuvės #vestuviųfotografas #fotopaslaugos #fineart #fotografas #fineartfotografija #vestuviufotografija #fotosesija #panevezys #klaipeda #anyksciai #rokiskis #birzai #truskava #juosta #dublinas #dublin #vilnius #kaunas #agfavista #juostalomo #juostinefotografija #35mm #mediumformat #placiajuoste #kodakultramax #kodak #kodakultramax400