• Andrej Špilevoj

Juostos pasaulyje: FUJICOLOR PRO 160NS juostos apžvalgaFuji Pro 160NS nėra viena populiariausių juostų, todėl apie ją internete rastumėt nedaug. Nors Kalifornijos vestuvių fotografai gan dažnai pasiima šią juostą su savimi į vestuves, pavyzdžių, bei informacijos apie ją yra ne tiek jau ir daug. Gal būt dėl to, kad tai mažo ISO juostelė, kurios poreikio diapazoną sėkmingai padengia kur kas populiaresnė ir lankstesnė Fuji 400h? Nežinau, tad leidžiu jums patiems spręsti parodydamas keletą pavyzdžių iš mūsų fotosesijos Užupyje.

Visų pirma, kaip jau supratote, tai ISO 160 juosta. Todėl tokiai fotosesijai pasirinkome saulėtą dieną. Nesu tikras ar šiek tiek "deginau" ją, bet jei fotografuosite šia juosta su ISO 100 - tikrai nieko blogo nebus (ir net rekomenduotina). Jei esate naujokas juostinėje fotografijoje, tai atsiminkite, kad profesionalios juostos atlaiko iki +3 - +4 "deginimo" (overexpose) ir nuotraukos atrodo vis tiek puikiai, o kartais ir dar gražiau nei su savo nustatytu ISO.

Šios juostos deginimas - nėra blogas sprendimas. Tačiau jei norėsite atlikti "push" procesą su šia juosta - pirma paieškokite pavyzdžių internete. Jei jie jums patiks - pirmyn. Savo praktikoje pastebėjau, kad Fuji "pushed" nuotraukos man nelabai patinka, todėl tokiom manipuliacijom verčiau naudoju Kodak Portra, bet čia jau kita istorija.

Kviečiu žiūrėti Fujicolor Pro 160NS kadrų, kuriuos mums ryškino ir skenavo PhotoLab (www.photolab.lt, Vilnius). Jei fotografuojate ar norite pradėti fotografuoti juosta - mes laaabaaai rekomenduojame būtent juos. Na o dabar geros visiems peržiūros:


Fujicolor Pro 160NS

Pirkimo vieta: online

Kaina: €8

Fotoaparatas: Mamiya AFD 645

Objektyvas: Mamiya Sekor 80mm F/1.9, 150mm F/3.5

Vieta: Užupis(Vilnius)

Ryškinimas & skenavimas: PhotoLAB(Vilnius, Vytauto g. 22)

Eksperimento vertė: € 16 arba €1 vienas kadras

Iššūkiai:

Šį kartą fotografavome pučiant labai stipriam vėjui, kuris aprimo tik fotosesijos pabaigoje. Todėl ieškojome užuovėjos arba laukėme, kol bus pertrauka tarp gūsių. Fujicolor 160NS nėra labai šviesi juosta, todėl trauktis į visišką šešėlį nesinorėjo, ten greitį būtumėm mažinę jau iki 60 ir žemiau. Vis dėl to juostos su ISO 400 kur kas patogesnės fotografavimui tokiom dienom.

Išvados:

Nepasakyčiau, kad tai pigi juostelė. Nepasakyčiau, kad ypatingesnė, nei Fuji 400h. Taip ir neperpratau jos spalvų gamos: kažkas tarp Fuji 400h ir Lomography? Net nežinau. Pastebėjau, kad kaip Kodak Portra 160, taip ir Fujicolor 160NS - nėra tos juostelės, kurios duoda man patinkančias pastelines spalvas, bet yra labai arti to. Ar pirkčiau dar kartą tokią juostą? Greičiausiai ne, vietoj jos imčiau Fuji 400h arba Kodak Portra 400. Vis dėl to su ISO 400 dirbti yra kur kas patogiau.

#vestuvės #vestuviųfotografas #fotopaslaugos #fineart #fotografas #fineartfotografija #vestuviufotografija #fotosesija #panevezys #klaipeda #anyksciai #rokiskis #birzai #truskava #juosta #vilnius #kaunas #juostalomo #juostinefotografija #mediumformat #placiajuoste #juostosskenavimas #juostinefoto #120skenavimas #vidutinisformatas #fujicolor160NS #fujipro #fuji160NS #photolablt