• Andrej Špilevoj

Juostos pasaulyje: Ilford Delta 3200 juostos apžvalgaSužinojęs apie Lemon Joy koncertą Panevėžyje pagalvojau, kad tai būtų visai įdomus iššūkis sau - fotografuoti juosta tamsioje, uždaroje erdvėje, naudojant tik vietinį sceninį apšvietimą ir jokios blykstės... žodžiu sugrįžti į 2000-tuosius :) Pagalvojus, juk tai buvo visai nesenai... Iš karto kilo klausimas - koks ISO? Kadangi esu skaitmeninių fotoaparatų naudotojas, toks klausimas niekada nebuvo problema. Tačiau čia juk juosta! Online parduotuvėse pradėjau peržiūrėti viską, kas tik buvo aukščiau 400 ISO. Pasirinkimas nekoks - arba Ilford Delta 3200 (ačiū Dievui, bent plačiajuostė), arba Kodak Portra (tačiau tik ISO 800). Ilgai svarsčiau, kuris geriau, ir pagaliau nusprendžiau, kad Ilford Delta 3200 bus geriau, nes tai yra šviesai jautresnė juosta ir dar todėl, kad spalvotos lempos Tauros Lofte, kur vyks koncertas, gali "nuspalvinti" dainininką įvairiom spalvom, o nuotraukoje tai tikrai neatrodys žaviai. Sprendimas - fotografuoti juoda-balta juostele! Taip ir padariau. Ilford Delta juostelė buvo išpirkta, bet nauja į parduotuvę atkeliavo per 7 dienas (pasirodo jas išperka labai greitai) ir jau pirmą dieną vos gavau paskutinę sau. Kadangi tai buvo mano pirmasis šios juostelės bandymas - pakviečiau patį kiečiausią aktorių-režisierių iš Vilniaus trumpai fotosesijai Panevėžio autobusų parko pastate, kur padarėme keletą kadrų ramiai, naudojant dienos šviesą, peržiūrint visus fotoaparato nustatymus ir parodymus nuodugniai. O vakare - kelionė į Tauros Loftą! Nuoširdžiai dėkoju direktoriui už leidimą fotografuoti koncerte, tai iš tiesų buvo maloni pažintis su Tauros Loftu iš kitos barikadų pusės . Na o po kelių dienų gavau nuskenuotus Ilford Delta juostelės kadrus. 6 kadrai buvo "prašauti" - blogas fokusas, išlieta, kas nors užstoja... Likusius kadrus kviečiu žiūrėti apačioje, o jei domina šiek tiek ir techninė šios apžvalgos pusė - keliaukite į puslapio apačią. Geros visiems peržiūros!Ilford Delta 3200

Pirkimo vieta: Vilnius

Kaina: €7.00

Fotoaparatas: Mamiya AFD 645

Objektyvas: Mamiya Sekor 80mm F/1.9 ir Mamiya Sekor 150 F/3.5

Vieta: Tauros Loftas (Panevėžys), Kongresų rūmai (Vilnius)

Ryškinimas & skenavimas: PhotoLab (€5.50) + Siuntimas (€1.60)

Eksperimento vertė: €14.10 arba €0.88 vienas kadras (mano atveju - €1.41)

Iššūkiai:

Fotografuoti tamsioje salėje, kur susirenka daug žmonių, ir visą tai ribojant sceniniu atstumu bei ISO limitais - manau tai pakankamai geras iššūkis :) Ačiū Dievui, kad Mamiya AFD 645 turi bent jau autofokusą bei AV funkciją: padariau keletą kadrų su Olympus OM ir Portra 800 - kažin, ar ten iš vis kas nors gausis.

Beje, jei kam būtų įdomu - fotoaparate nustačiau ISO 1600, labaratorijoje paklausė apie tai, todėl jei fotografuosite pirmą kartą - nepamirškite pranešti laborantams, koks buvo jūsų ISO nustatymai fotoaparate.

Išvados:

Juostelė nėra brangi, kaip ir visas ryškinimo bei skenavimo procesas. Kas labai nustebino - labai švelnus grūdas. Skaičiau šiek tiek apie tai ir daug kas gasdina, kad Ilford Delta 3200 juostelė duoda daug "grain". Nežinau, kai kur jo išties buvo nemažai, bet jis buvo labai malonus akiai, kai kur jis aplamai buvo beveik nepastebimas. Lightroom pareguliavus šiek tiek Contrast galima jo praktiškai atsikratyti. Tačiau jis nėra "šlykštus", todėl net nesukau galvos dėl jo (bet kontrastą šiek tiek vis tiek pasukinėjau):

Ilford Delta 3200 be korekcijos ir su ja (Contrast, Exposure, Blacks):Keletas nuotraukų iš vestuvių:
#vestuvės #vestuviųfotografas #fotopaslaugos #fineart #fotografas #fineartfotografija #vestuviufotografija #fotosesija #panevezys #klaipeda #anyksciai #rokiskis #birzai #juosta #vilnius #kaunas #juostalomo #juostinefotografija #mediumformat #placiajuoste #juostosskenavimas #juostinefoto #120skenavimas #vidutinisformatas #ilforddelta #ilforddeltajuostele #ilforddeltaapzvalga #3200 #ISO3200