• Andrej Špilevoj

Juostos pasaulyje: Fujicolor C200 (35mm) juostos apžvalgaStovėdamas eilėje vienoje laboratorijoje Lietuvoje pastebėjau, kad daug vietinių klientų neša labai panašias juosteles. Niekada nesu jų bandęs ir kažin ar kada išbandyčiau, jei ne šis blogas... taigi ilgai nelaukdamas užsisakiau šią juostelę ir aš... kviečiu susipažinti su ja - Fujicolor C200 (35mm).

Nesu didelis 35mm juostelių fanas, tuo labiau Fuji. Tačiau smalsumo vedamas prigriebiu vieną kitą juostelę šio blogo apžvalgai. Susidomėjau ir Fujicolor C200. Tai labai pigi juostelė, kai kur ją galima gauti už 5 Eurus. Jei ryškinate ir skenuojate pas Photolab Vilniuje - tai iš vis esate labai palaimintas, nes jų kainos yra vienos geriausių Lietuvoje, o darbų atlikimo greitis - tiesiog pasaka: 2-3 dienos ir skenuoti kadrai jau pas jus. Taigi, nusipirkęs juostelę palaidojau ją savo šaldiklyje, iki geresnių ir šviesesnių dienų, juk ISO 200 vis dėl to :) Keliaudamas į Airiją nusprendžiau organizuoti ten keletą fotosesijų su įvairiomis juostomis ir atsiminiau apie Fujicolor C200 mano šaldytuve. Jau po kelių dienų sėdėjome Airijos kalnuose, kur viename iš žymiausių slėnių ir pasidarėme mūsų fotosesiją su Aušra. Nuoširdžiai dėkoju jai už norą sudalyvauti mano projekte, orai buvo nuostabūs, todėl leidome sau "iššaudyti" visą juostelę pasirinktoje lokacijoje. Juostelę nedvejodamas siunčiau Photolab komandai, ir jau po dvejų dienų žiūrėjau nuskenuotus kadrus. Leidžiu pasigrožėti ir jums:


Fujicolor C200


Fujicolor C200


Fujicolor C200


Fujicolor C200


Fujicolor C200


Fujicolor C200


Fujicolor C200


Fujicolor C200


Fujicolor C200


Fujicolor C200


Fujicolor C200


Fujicolor C200

Fujicolor C200 (35mm)

Pirkimo vieta: Online

Kaina: €5

Fotoaparatas: Olympus OM-2n

Objektyvas: Olympus Zuiko 50mm F/1.8

Vieta: Doolough Valley, Airija

Ryškinimas & skenavimas: Photolab (A.Vivulskio g.15, Vilnius)

Eksperimento vertė: €10 arba €0.28/vienas kadras.

Iššūkiai:

Pagrindiniai iššūkiai, kuriuos turėjome su Aušra - sulaukti gero oro tinkamu metu ir sugalvoti daug pozų toje pačioje lokacijoje. Natūralu, kad dirbant su juosta kadrai nėra "taškomi", nei kaip dirbant su skaitmena. Čia stengiesi, kad kiekvienas kadras, kiekviena lokacija, kiekviena poza būtų unikali. Prisitaikai, apsižiūri, susifokusuoji, sužiūri kompoziciją ir "bang" - turi! Juosta moko fokusuotis į kadrą, brandinti savo kompozicijos matymą iš karto, o ne per skaitmeninio fotoaparato ekraniuką. Pats supratau tai tik tada, kai parašiau bent pusę savo straipsnių ir apžvalgų. O dabar einu ir matau kadrus, net nepridėjęs fotoaparato prie akies. Negatyvus poveikis: eini ir gailiesi, kad būtent čia ir dabar neturi fotoaparato su savimi.

Išvados:

Apie juostelę galiu pasakyti tik tiek, kiek ir patys galite pamatyti: savotiški atspalviai, įprastas Fuji tonas, labai jautrus ir ribotas dinaminis diapazonas - nei deginti nei tamsinti šios juostos nevalia, arba kadrai nesigaus. Ar naudosiu ją ateityje? - greičiausiai ne, nebent kitas fotografas įrodys man kitaip :)

P.S. daugmaž po 5 savaičių vis dėl to susipažinau su fotografu iš Ukrainos, kuris įrodė, kad šiai juostelei verta duoti dar vieną šansą... kada nors.

#vestuvės #vestuviųfotografas #fotopaslaugos #fineart #fotografas #fineartfotografija #vestuviufotografija #fotosesija #panevezys #klaipeda #anyksciai #rokiskis #birzai #truskava #juosta #dublinas #dublin #vilnius #kaunas #juostinefotografija #35mm #juostinefoto #fujicolor #fuji #fujicolorc200 #photolab #photolablt