• Andrej Špilevoj

Juostos pasaulyje: Agfa APX 100 juostos apžvalga (35mm)

Pastebėjote, kaip senai nerašiau apie foto juostas? Reikalas tas, kad apie foto juostas ir jų apžvalgas rašau gan dažnai, tiesiog paskutiniu metu tai darau dažniau anglų kalba. Tačiau šią apžvalgą parašysiu ir lietuviškame vlog puslapyje, kadangi Agfa APX 100 juostelė paliko labai gerus įspūdžius.

Pastaruoju metu vestuvėse ir fotosesijose vis dažniau naudoju nespalvotas (juodai baltas) juosteles, ir vis mažiau - spalvotas, nors namuose į fotoaparatą visada esu įsidėjęs mylimiausią Lomography Color. Šis lūžis įvyko lygiai prieš metus, kai Romoje fotografavau mados influenserę iš Milano Oliviją Gamą. Dirbdamas su profesionalia komanda, kur reikėjo keisti daug lokacijų, drabužių, makiažų ir šukuosenų supratau, kad apsikrauti keliais fotoaparatais nėra tokia jau gera idėja. O gavęs skenuotus kadrus iš spalvotų juostelių neradau juose nieko tokio, kas paskatintų pasilikti sau vieną sunkiausių mano fotoaparatų - Mamiya AFD645, kuris svėrė kaip du mano naujausi Sony A7iii. Tačiau nespalvotos juostelės kadrai buvo pasakiški, o ir dvidešimties metų senumo fotoaparato lengvumas - pavydėtinas. Niekada nebuvau juodai baltų kadrų mėgėjas, tačiau per paskutinius du metus pradėjau vertinti tokius kadrus ir būtent juostoje atradau kur kas daugiau meno, nei skaitmeniniame kadre be spalvų. Nuo šiol visi mano klientai turi pasirinkimą: vestuvių formoje pažymi, ar jiems patinka nespalvoti kadai, o aš pasirūpinu tuo, kad tokie kadrai kvepėtų menu. Dar viena mano nauja praktika - naudoti skirtingas juosteles. Tiesa sakant, turiu tik vieną taisyklę - tai turi būti ISO 100 juostelė, ir jokiu būdu ne daugiau. Atskleisiu priežastį - ISO 200 ir daugiau - tai daugiau "triukšmo" (grūdo) turinčios juostos, jos atrodo gan meniškai fotografuojant vyrų portretus, tačiau vestuviniam makiažui bei švelnumui tai jau yra per daug. Tad jei planuojate fotografuoti moteriškus portretus - pradėkite nuo ISO100.

Šį kartą į Regimantės ir Povilo vestuves paėmiau man naują Agfą APX juostelę. Nežinojau nieko apie ją, todėl paieškojau kadrų internete ir man jie patiko. Nusprendžiau išbandyti ją pats ir pasidalinti su jumis geriausiais kadrais. Jei turėsite klausimų - rašykite, aš visada atsakau.

Jei įdomu, koks buvo fotoaparatas, štai techninė informacija: Canon 300v + Canon 50mm F/1.8, juosta - Agfa APX 100, ryškino ir skenavo PhotoLab (Vilnius).#vestuviufotografas #fotografoblog #apiefotografija #juostosapzvalga #agfaapx100