• Andrej Špilevoj

Juostos pasaulyje: CineStill 50D juostos apžvalga


Kas galėjo įsivaizduoti, kad galima paimti KINO juostą, padirbėti prie jos specialiais įrankiais ir pagaminti iš jos pilnavertę FOTO juostelę? Kas gi dar, jei ne broliai-dvyniai Brandon ir BrianWright?

Šiame straipsnyje pažiūrėsime į vieną keisčiausių juostų pasaulyje - CineStill 50D. Labai daug apie šią juostelę prieš metus ar du rašė užsienio žurnalistai, kažin, ar šią juostą įvertino ir mūsų fotografai, nes informacijos lietuvių kalba apie tai visai nėra. Kodėl? Gal dėl to, kad tai labai specifinė juosta (kad ir tas ISO 50 - jau gan rimtas rėmas), arba dėl to, kad ji viena iš brangesnių... Nusprendžiau išbandyti brolių Wright išradimą ir užsisakiau šią juostą iš Prancūzijos. Pagalvojau, kad negalime jos testuoti be jokios idėjos, susisiekiau su Gabrieliumi Svaru Liaudansku ir kartu sugalvojome scenarijų - taip, iš esmės nusprendėme šios juostos pagalba sukurti trumpą istoriją su gera pabaiga ir šiek tiek action. Gabrielius supažindino mane su Kapitonu Lietuva ir nedvejodami nusprendėme visą mūsų istoriją susukti būtent apie šį įkvepiantį herojų. Pirmas mano skambutis buvo laboratorijai Photolab (Vinius): ar pajėgsime? Bet Photolab darbuotojai mane nuramino: jūs, fotografai, darykite savo darbą, o mes tikrai susitvarkysime... ir jie iš tiesų susitvarkė. Pagrindinis komentaras iš laboratorijos: "labai patiko, kad ji be grūdo išvis ir žiūrint kadrus atrodo, kaip filmo stopkadras... tokie šešėliai švelnūs, viskas "prasidirbę"". Ar patiko man pačiam - apie tai skaitykite apačioje, o kol kas parodysime, kas gi iš viso to gavosi:

O čia jau sumontuotas galutinis variantas, kuriame nusprendžiau pasukti Marvel komiksų keliu... teko atsisakyti CineStill ypatumų, tačiau Kapitonas Lietuva atrodė kur kas spalvingiau būtent tokiame stiliuje:

CineStill 50D (120)

Pirkimo vieta: online (Prancūzija)

Kaina: €15.00

Fotoaparatas: Mamiya AFD 645

Objektyvas: Mamiya Sekor 80mm F/1.9

Fotosesijos vieta: Vilnius

Ryškinimas & skenavimas: PhotoLAB (A.Vivulskio g.15 ir Vytauto g.22, Vilnius)

Mano nuomonė apie juostą: Pasakysiu atvirai - tikėjausi iš juostos šiek tiek daugiau. Bent jau kitų fotografų darbai, kuriuos viešina CineStill puslapis, yra kur geresni. Anot laboratorijos, taip galėjo būti dėl saulės trūkumo. YouTube apžvalgininkai taip pat mini, kad šiai juostai reikia saulės. Deja, mes saulės nepagavome, už tad baisiai sušalome. Man šioje juostelėje trūksta spalvų. Gal ji ir atrodo, kaip kino stop kadrai, tačiau kaip koloristas pasakyčiau, kad man labiau prie širdies teal-orange spalvų gama, jei jau kalbame apie kiną. Montuodamas galutinį produktą keletą dienų svarsčiau, kaip galėčiau išgelbėti situaciją, tada ir šovė mintis išbandyti Marvel stilių. Nors ir nesu komiksų mėgėjas, man jis patiko labiau. Nuoširdžiai norėčiau padėkoti mūsų modeliui Rūtai už jos susidomėjimą, pastangas ir gebėjimus - surinko mums pilną komandą ir net du motociklustokiu oru . Esu labai dėkingas Donatui Bernatoniui,

Mykolui Paulavičiui ir Virgilijui Dikšai už dalyvavimą ir Dinui Marcinkevičiui už viso mūsų projekto filmavimą.

#vestuvės #vestuviųfotografas #fotopaslaugos #fineart #fotografas #fineartfotografija #vestuviufotografija #fotosesija #panevezys #anyksciai #rokiskis #birzai #truskava #juosta #vilnius #kaunas #juostalomo #juostinefotografija #mediumformat #placiajuoste #juostosskenavimas #juostinefoto #120skenavimas #vidutinisformatas #photolablt #cinestill #cinestill50dsampleimages