• Andrej Špilevoj

Juostos pasaulyje: Fuji 400h juostos apžvalgaApie šią juostą rašyti nedrįsau ilgai... Vis bandžiau atidėti tą momentą, vis maniau, kad nesu pasiruošęs. Ką gi, dabar po vienerių metų darbo su juosta peržiūriu savo foto archyvus ir matau, kad visi mano gražiausi kadrai buvo padaryti būtent su šia juostele. Ar dėl to, kad stengiausi labiau, ar dėl to, kad pati juostelė įkvepia savo nepakartojama spalvų gama - nežinau, bet laikas atėjo, taigi pakalbėkime apie Fuji 400h...

Fuji 400h yra viena iš tų nedaugelio juostelių, kurias portretinio žanro fotografai vadina PRO. Labai panaši į šią juostą yra Kodak Portra 400. Teoriškai pastaroji buvo sukurta būtent Europos ir JAV vartotojui, tuo tarpu kai Fuji vis dėl to labiau orientuota į Japonijos vartotoją. Tačiau tai tik teorijoje, praktikoje gi Fuji 400h buvo stipriai pamėgta ir išpopuliarinta būtent JAV vestuvių fotografų, ir ši juostelė gan stipriai pastūmėjo Portrą iš vestuvių fotografijos rinkos. Šios juostos pagrindinės savybes galima būtų surašyti taip:

1. Fuji 400h jaučiasi labai jaukiai, net jei ją peršviesite 3-4 F/stop'ais. "Deginkite" ją kiek tik norite - kadrai vis vien bus pasakiškai gražūs.

2. Platus šios juostos formatas turi labai nežymų grūdą (na nebent davėte mažiau šviesos, nei reikia)

3. Ši juosta perteikia labai šiltą ir jaukią spalvų gamą ir labai gražiai susitvarko su žaluma.

4. Ši juostelė nėra per daug brangi. Aš sunaudoju 1-2 juosteles vestuvinės arba asmeninės fotosesijos metu ir retai kada turiu kadrų, kurie nepatiktų arba nesigautų. Todėl kiekvieno kadro kaina yra adekvati ir įperkama kiekvienam.

Dar verta paminėti, kad neapsakomai svarbu, kurioje laboratorijoje ryškinsite ir skenuosite šią juostelę. Apie mano skaudžią patirti galite paskaityti apačioje, paminėsiu tik geriausią - dabar jau metus ryškinu ir skenuoju juostas tik laboratorijoje PhotoLab (Vilnius) ir labai juos rekomenduoju visiems. Na o dabar peržiūrėkime, ką gali ši juosta - galbūt ją pamilsite ir jūs?Fuji 400h (120)

Pirkimo vieta: online (Vilnius)

Kaina: €7.90

Fotoaparatas: Mamiya AFD 645

Objektyvas: Mamiya Sekor 80mm F/1.9

Vieta: Lietuva

Ryškinimas & skenavimas: PhotoLAB (A.Vivulskio g.15 ir Vytauto g.22, Vilnius) ir vokiečių laboratorija

Apie laboratorijas ir mano patirtį su jomis: Mano patirtis buvo skaudi: kai tik pradėjau fotografuoti juosta siunčiau juosteles į laboratoriją, kurioje niekas nemokėjo skenuoti profesionaliai. Viską, ką jie darė - duodavo nuogą skeną, ir "daryk tu su tuo ką nori". Tačiau XXI amžiuje laboratorijos taip nedirba. Mūsų laikais modernios laboratorijos stengiasi išklausyti fotografą, peržiūrėti jo darbus, susipažinti su juostos ypatumais ir skenuoti taip, kad galutinis rezultatas atitiktų tai, ko tikisi fotografas. Mano pirmi skenai buvo labai liūdni, pradžioje net nusivyliau juostine fotografija, manydamas, kad jei tokie nuobodūs skenai - kam tada išvis fotografuoti juosta? Tačiau po pusmečio nusprendžiau vėl sugrįžti prie juostinės fotografijos ir išbandžiau labai profesionalią laboratoriją Vokietijoje - ir čia likau sužavėtas. Kadrai buvo tokie, kokių ir tikėjausi, spalvos atitiko tao, ką mačiau pas kitus JAV ir Italijos fotografus naudojančius tą pačią juostą. Viskas buvo super, bet tai brangiai kainavo. Tada pradėjau žvalgytis laboratorijų Lietuvoje. Pasirinkimas skurdus, bet jis yra. Susipažinau su nuostabia komanda iš PhotoLab (www.photolab.lt) Vilniuje. Dirbome su kitom juostelėm, ir sekėsi labai gerai. Tada išbandėme Fuji 400h ir po kelių bandymų, susiskambinimų ir pasitarimų pagaliau pasiekėme tokio rezultato, kurio ir tikėjausi. Kas žavi šioje komandoje, tai nuolatus noras išklausyti, pabandyti, pasistengti ir svarbiausia - pasiekti reikiamą rezultatą. Taigi, pasikartosiu - laboratoriją reikia rinktis atsargiai, nes jei dirbate juosta profesionaliai - laboratorija tampa jūsų bendradarbiu.

#vestuvės #vestuviųfotografas #fotopaslaugos #fineart #fotografas #fineartfotografija #vestuviufotografija #fotosesija #panevezys #anyksciai #rokiskis #birzai #truskava #juosta #vilnius #kaunas #juostalomo #juostinefotografija #mediumformat #placiajuoste #juostosskenavimas #juostinefoto #120skenavimas #vidutinisformatas #photolablt #fuji400h #fuji400h