• Andrej Špilevoj

Juostos pasaulyje: Kodak COLORPLUS (35mm) juostos apžvalgaBūdamas Airijoje surengiau kelias fotosesijas, viena iš jų buvo daroma Kodak Colorplus juostele. Susigundžiau išbandyti šią juostelę dėl jos pavadinimo - tikėjaus labai spalvotų tonų ir žaismingų atspalvių. Taigi, kaip ten buvo iš tikrujų...

Būdamas jau Airijoje susitariau su Rita dėl fotosesijos mažame miestelyje Castlebar ir kaip jau minėjau viename iš praeitų blog straipsnių mečiau sau iššūkį: fotografuojame tokiom juostelėm, kurias klientams gali pasiūlyti airiškos parduotuvės. Mano atveju turėjau tik du pasirinkimus- Kodak Colorplus ir Kodak GOLD. Paėmiau abi juosteles ir daugiau apie GOLD galite skaityti čia. Su Colorplus praleidome paskutinę dienos pusę. Vakare pažadėjau mini fotosesiją savo seniems draugams (Ingridai ir jos dukrai), todėl šią juostelę išbandžiau kaip dienos metu, taip ir temstant. Galite pažiūrėti patys ar ši juostelė išpildė pažadą išreikštą jos pavadinime ir aplamai nuspręsti, ar šios juostos spalvos yra tai, kas jums prie širdies. Man pasirodė, kad vakare juosta pradėjo rodyti savo kaprizus, tačiau vietom papildomas triukšmas pridavė juostai visai įdomų charakterį.


Kodak COLORPLUS(35mm)

Pirkimo vieta: airiška parduotuvė

Kaina: €8

Fotoaparatas: Olympus OM-2n

Objektyvas: Olympus Zuiko 50mm F/1.8

Vieta: Castlebar, Airija

Ryškinimas & skenavimas: Photolab (A.Vivulskio g.15, Vilnius)

Eksperimento vertė: €14 arba €0.58/vienas kadras.

Iššūkiai:

Prisipažinsiu - vienas iš iššūkių - juostelės kaina. Niekaip nesuprantu, kodėl Airijoje ši juostelė kainuoja tiek daug. Lietuvoje šios juostos kaina 3 Eurai. Ir pas mus čia net ne 24, bet 36 kadrai. Kartais airiškas "biznis" tikrai labai stebina. Antras iššūkis, šį kartą labiau techninis - fotografavimas temstant. Kaip matosi iš nuotraukų, teko ieškoti šviesių vitrinų, nes besileidžiančios saulės šviesos nepakako. Nepamirškime - čia juk juosta ISO 200, kas reiškia kad šviesos jai reikia daug.

Išvados:

Juostelė Lietuvoje yra labai nebrangi, spalvos... na spalvos tokios, kokias matote ir už tokią kainą tai yra labai gerai. Ar jos iš tiesų yra sodrios - abejoju. Tačiau tai vertėtų išbandyti žalumos fone (arba prie jūros ir mėlyno dangaus), kad pasakyti užtikrinčiau. Aš pasidariau išvadas tokias: jei juostelės kaina neviršija 5 Eurus (Lietuvos rinkoje), nesitikėk stebuklo. Ar tai būtent šios juostelės apžvalgos išvados? Tikrai ne. Ar pirkčiau kada nors šią juostelę ir vėl? Greičiausiai, kad ne.

#vestuvės #vestuviųfotografas #fotopaslaugos #fineart #fotografas #fineartfotografija #vestuviufotografija #fotosesija #panevezys #klaipeda #anyksciai #rokiskis #birzai #truskava #juosta #dublinas #dublin #juostinefotografija #35mm #juostinefoto #photolab #photolablt #kodakcolorplus #colorplus #colorpluskodak #colorplus