• Andrej Špilevoj

Juostos pasaulyje: Kodak EKTAR juostos apžvalgaRašydamas apie Kodak EKTAR turiu būti baisiai atsargus. Turėjau drąsos užduoti klausimą apie šią juostelę ir portretinę fotografiją vienoje ir tarptautinių FB grupių ir ten tooooks šurmulys prasidėjo... taigi - Kodak EKTAR.

Fotosesiją su EKTAR planavau keletą mėnesių, tačiau žiemos metu nenorėjau jos testuoti, todėl laukiau geresnių laikų. Matyt pasielgiau labai gerai, nes rezultatas nenuvylė. Tuo labiau, kad šios fotosesijos metu papuolėme į pačio tikriausio pavasario epicentrą su pasakiškais orais ir žydinčia gamta. Apie EKTAR būtina žinoti, kad tai labai sodri ir labai spalvota juostelė, kuri išryškina raudonas spalvas dar labiau. Todėl fotografuoti žmogų su rausvu veidu (kad ir nuo šalčio) - didelis NO-NO!!!

Šiai fotosesijai pakviečiau Dianą. Žinojau, kad Diana turi panašios patirties, todėl tikėjausi, kad fotosesija praeis labai lengvai. Kas tik galėjo pagalvoti, kad didžiausius iššūkius mes ... praeiviai. Vieni paprašė kontaktus, kiti - pafotografuoti juos su jų foto aparatais, o čia dar ir nepažįstamasis Mantas, kuriam mūsų fotosesija ir filosofiniai apmąstymai pasirodė pakankamai įdomiais tam, kad pradėti diskusijas gatvės vidury :) Vienu žodžiu, Užupio Respublika lieka draugiškiausia Lietuvos dalimi ir ačiū jai už tai. Tai nuostabi lokacija įvairaus pobūdžio fotosesijom, kur galima rasti ne tik modernias sienas su gražiausiais graffiti, bet ir daug senovinių pastatų, o kartais net - nuolaužų dar nuo "caro laikų". Vasaros metu visą tai papildo nuostabusis Bernardinų sodas ir jo neapsakomo grožio gamta.

Kaip visada turiu paminėti, kad šią juostelę ryškino ir skenavo viena geriausių laboratorijų Lietuvoje - PhotoLAB (Vilnius). Kodėl sakau, kad TURIU paminėti? Todėl kad jų darbais žavisi net kitų šalių fotografai. Žavisi, nes ne visi sugeba taip gražiai pateikti Kodak EKTAR kadrus:


O dabar kviečiu visus peržiūrėti kadrus, o jei domina daugiau informacijos apie fotosesiją - ieškokite jos šio puslapio apačioje. Geros visiems peržiūros!
Kodak EKTAR

Pirkimo vieta: online

Kaina: €7

Fotoaparatas: Mamiya AFD 645

Objektyvas: Mamiya Sekor 80mm F/1.9

Vieta: Užupio Respublika(Vilnius)

Ryškinimas & skenavimas: PhotoLAB (A.Vivulskio g.15 ir Vytauto g.22, Vilnius)

Eksperimento vertė: €13 arba €0.81/vienas kadras

Iššūkiai:

Kai jau minėjau, didžiausias iššūkis - praeiviai. Tačiau jie įneša gan daug linksmų akimirkų, todėl šiame poskyryje nederėtų fokusuotis į juos. Vienas iš realių iššūkių dirbant su šia juostele - išankstinis pasiruošimas, o konkrečiau - vengimas raudonos spalvos. Žinojau, kad juosta gali per stipriai išryškinti raudoną spalvą, todėl jos turėjome bijoti, kaip ugnies. Taip bent jau man sakė daugelis fotografų iš užsienio. Dariau, kaip liepė :) Mūsų atveju dar mums trukdė vėjas. Kartais tekdavo net sustoti ir palaukti, kol jis nurims. Gavęs skenuotas nuotraukas vienoje turėjau pakovoti su plaukais papuolusiais Dienai ant veido. Bet aplamai diena buvo pasakiškai šviesi, kad fokusuotis į tokias smulkmenas, kaip vėjas.

Išvados:

Po šios fotosesijos supratau du dalykus:

a. PhotoLAB yra tikrai nuostabi laboratorija, kuri moka išklausyti ir sugeba padaryti GERĄ KADRĄ iš gero kadro;

b. EKTAR - nuostabi juostelė kuo puikiausiai tinkanti portretams. Žiūrėdamas kai kurias nuotraukas net negaliu apsispręsti, kas gi geriau, Kodak Portra ar EKTAR.

Mano manimu ši juostelė labiausiai tinka fotografuojant modernius portretus, kuriose dalyvauja daug spalvų. Palyginus su Portra, kuri labiau tinka vintažiniam stiliui bei pastelinėms spalvoms išgauti, EKTAR yra prisodrinta spalvų juostelė su kuria susitiksime dar ne kartą. Manau tai nuostabus papildinys prie jau esamu Kodak Portra ir Fuji 400h juostelių portretinės fotografijos žanre.

Kiti EKTAR kadrai istorijos papildymui:#vestuvės #vestuviųfotografas #fotopaslaugos #fineart #fotografas #fineartfotografija #vestuviufotografija #fotosesija #panevezys #klaipeda #anyksciai #rokiskis #birzai #truskava #juosta #vilnius #kaunas #juostalomo #juostinefotografija #mediumformat #placiajuoste #juostosskenavimas #juostinefoto #120skenavimas #vidutinisformatas #kodakektar #ektar100 #ektar120 #photolablt