• Andrej Špilevoj

Juostos pasaulyje: Kodak GOLD (35mm) juostos apžvalga


Skaitydami mano blog kai kurie gali pagalvoti, kad fotografuoju tik juosta. Tai nėra tiesa. Tačiau nuobodžiom žiemom norisi kažko naujo, kažko, kas iškeltų daugiau iššūkių ir pabaigoje išmokytų kur kas daugiau, nei paprastas sėdėjimas prie foto pamokų online. Taip gimė idėja rašyti šią blog skiltį skirtą tiems, kas nori pradėti dirbti su juosta... jau dabar. Pristatau vieną iš populiariausių Kodak juostelių - Kodak Gold 200.

Šią juostelę norėjau išbandyti "kada nors" ir neskubėjau jos pirkti. Ją rasite visur, ji gan populiari ir visai nebrangi. Nebrangi, jei pirkti Lietuvoje. Mano atvejis buvo visai kitoks ir netikėtas: kaip jau minėjau viename mano FB poste išvažiavau į Airiją, kur suorganizavau 4 fotosesijas. Vieną iš jų fotografavau būtent šia juostele. Šiai fotosesijai pakviečiau Ritą - Airijos lietuvę. Nusprendžiau mesti sau didžiausią iššūkį, kokį tik buvo galima sugalvoti - kadangi su savimi turėjau tik juostinį fotoaparatą ir nei vienos juostelės, juostelių medžioklę pradėjau mažame Airijos mieste, kur ir susitikau su Kodak Gold. Tiesa Airiai nelabai smulkinasi ir už 24 kadrų Kodak Gold juostą prašo tiek, kiek Europoje kainuoja profesionali Kodak Portra arba Fuji 400h. O dabar kviečiu žiūrėti, kas iš viso to gavosi.

P.S. Dar būtų svarbu paminėti, kad šią juostelę ryškino ir skenavo PhotoLAB laboratorija Vilniuje. Ištikimai laikomės šios laboratorijos dėl kelių dalykų: jie moka išklausyti, jie moka padaryti taip, kaip prašo klientas, ir kas mums yra visų svarbiausia - jie tai padaro kokybiškai ir greitai. Fotografuojantys juosta mane supras :) Labai rekomenduojame juos. O mūsų patirtis rodo, kad nebūtina gyventi Vilniuje, kad dirbti su PhotoLAB. Siunčiame juosteles paštu ir labai džiaugiamės šios laboratorijos rezultatais.

Kodak GOLD (35mm)

Pirkimo vieta: kažkokia airiška parduotuvė

Kaina: €8

Fotoaparatas: Olympus OM-2n

Objektyvas: Olympus Zuiko 50mm F/1.8

Vieta: Castlebar, Airija

Ryškinimas & skenavimas: Photolab (A.Vivulskio g.15, Vilnius)

Eksperimento vertė: €14 arba €0.58/vienas kadras.

Iššūkiai:

Pagrindiniai iššūkiai - rasti bet kokią juostelę Airijos provincijoje. Kaip bebūtų keista radau net dviejų rūšių :) Antras iššūkis - mažame miestelyje surengti dviejų juostelių išbandymus nesikartojant ir nesugrįžtant į tas pačias lokacijas. Kartais tenka stipriai apsižvalgyti prieš pradedant tokio pobūdžio projektus :) Dirbant su Kodak GOLD iššūkių nejutau. Tai stabili ISO 200 juostelė mėgstanti saulę, o fotografavimo metų saulės buvo net gi šiek tiek per daug. My luck!!! :)

Išvados:

Kaip ir Fujicolor C200 - ši juostelė tinka pradedantiems ir tiems, kam kokybė nėra pirmoje vietoje. Nesakau, kad juostelė duoda nekokybišką rezultatą, tačiau tai nėra profesionali juostelė, todėl ji yra triukšmingesnė, šiek tiek per daug šilta, šiek tiek per daug grubi. Tačiau su interneto kompresijom retas sugebės pastebėti visus šiuos skirtumus. Jei jums patinka tokios spalvos - reiškia ši juostelė kaip tik jums!

#vestuvės #vestuviųfotografas #fotopaslaugos #fineart #fotografas #fineartfotografija #vestuviufotografija #fotosesija #panevezys #klaipeda #anyksciai #rokiskis #birzai #truskava #juosta #dublinas #dublin #vilnius #kaunas #juostinefotografija #35mm #juostinefoto #photolab #photolablt