• Andrej Špilevoj

Juostos pasaulyje: Kodak PORTRA 400 (35mm) juostos apžvalga


Kodak Portra - viena iš populiariausių juostų visame pasaulyje. Tiesa, jos populiarumas labiausiai pastebimas portretinės fotografijos žanre. Tai idealus, nors ir ne vienintelis, profesionalių fotografų pasrinkimas. Mūsų blog'e esame jau aptare labai panašias juostas (Kodak Portra 800 (120), Kodak Portra 400 (120) bei Kodak Portra 800 (35mm)) ir visos jos rodo, kad Portra - tiesiog aukščiausio pilotažo juosta, nepriklausomai nuo to, ar tai 35mm juostelė ar profesionali plačiajuostė. Šiame bloge nekalbėsiu daug, nes mažai, ką čia gali pasakyti žodžiai. Svarbu paminėti, kad fotoaparate nustatymai buvo orientuojami į ISO 200. Kaip jau minėjau - deginti šią juostą galimą ir netgi patartina. Mano atvejų juosta buvo deginama per vieną F stopą. Ryškinimo ir skenavimo paslaugas atliko laboratorija MeinFilmLab (Vokietija). Daugiau jų darbų galite pamatyti jų blog'e, kur kartais rasite ir mūsų darbus :) Na o dabar linkime geros peržiūros ir kaip visada - apačioje šiek tiek daugiau informacijos apie šią fotosesiją.
Kodak PORTRA 400(35mm)

Pirkimo vieta: Online

Kaina: €8

Fotoaparatas: Olympus OM-2n

Objektyvas: Olympus Zuiko 50mm F/1.8

Vieta: Bertra Strand, Airija

Ryškinimas & skenavimas: MeinFilmLab

Eksperimento vertė: €32 arba €0.88/vienas kadras.

Iššūkiai:

Vėjas, šaltis, per daug saulės... Tiesa saulės vėliau tapo pakankamai, o dar vėliau - visai mažai. Bet didžiausia fotosesijos dalį teko pašalti. Likau šokiruotas sužinojęs, kad man pozavusi pora laukiasi vaikelio... apie tai sužinojau fotosesijai įpusėjus. Buvo labai gėda, nes ištempiau žmones į tokį šaltį ir dar tokiu metu... tačiau jie neatrodė sušalę ir jautėsi gerai... gavosi fotosesija trims... :)

Išvados:

Visada buvau patenkintas šios juostos spalvomis, ir šį kartą ji nenuvylė. Vis dar manau, kad Lietuvoje tai gan brangus būdas fotografuoti, ypač, kai dirbi su rankiniu fokusu, tačiau jei finsansinė klausimo padėtis tai leidžia - rinkčiaus būtent šią juostą.

#vestuvės #vestuviųfotografas #fotopaslaugos #fineart #fotografas #fineartfotografija #vestuviufotografija #fotosesija #panevezys #klaipeda #anyksciai #rokiskis #birzai #truskava #juosta #dublinas #dublin #vilnius #kaunas #juostinefotografija #35mm #juostinefoto #kodakportra #portra400 #meinfilmlab