• Andrej Špilevoj

Juostos pasaulyje: Kodak Portra 400 juostos apžvalga


Sveiki, mano vardas Andrius ir aš esu fine art vestuvių fotografas. Pagrinde dirbu su Canon 5D mkIII ir Canon 6D, tačiau komerciniuose užsakymuose mane pamatysite ir su plačiajuostiniu fotoaparatu. O kai ateina ramusis sezonas - aš rašau blogą, keliauju, organizuoju fotosesijas, testuoju juosteles ir aprašau savo eksperimentus tiems, kurie irgi šiek tiek mėgsta būti "kitokiais".

Tačiau šis straipsnis bus ne apie mane, bet apie vieną populiariausių juostų pasaulyje - profesionalią Kodak Portrą 400 (120). Apie šią juostą nereikia kalbėti, nes ji kalba pati už save. Kadangi man patinka lengvos pastelinės spalvos - deginau juostą (+2 F stop). Ir jei skaitmeninis fotoaparatas man būtų davęs baltą perdegintą kadrą, Kodak Portra perteikė visas spalvas tvarkingai, šiek tiek pagražindama jas savo specifiniu būdu, į kurį aš net nebandysiu gilintis.

Jei jus domina techninė šios juostos dalis, leiskitės iki pat puslapio pabaigos... ten rasite daugiau.


Kodak Portra 400

Pirkimo vieta: eBay, Vilniaus foto parduotuvės

Kaina: €8.5

Fotoaparatas: Mamiya AFD 645

Objektyvas: Mamiya Sekor 80mm F/1.9

Vieta: sodyboje (Pasvalys)

Ryškinimas & skenavimas:

MeinFilmLab(€16.00) + Siuntimas (€4.00) arba

PhotoLab Vilnius (€4)+ Siuntimas (€1.70)

Eksperimento vertė: €28 arba €1.75 vienas kadras (Vokietija) / €14.5 arba €0.9 vienas kadras (Vilnius)

Iššūkiai:

Pagrindinis iššūkis - baimė dirbti su plačiajuoste, nes patirties tame iki šiol turėjau per mažai. 80mm - rankinis (manual) objektyvas. Ačiū Dievui, kad kamera turi "focus aid", kuris praneša, kada objektyvas sufokusuotas. Rizika yra, nes fotografuojame plačiajuostiniu ir F/1.9 atitinka F/1.2 su įprastu full frame/35mm fotoaparatu. Žodžiu, prašauti fokusą per daug paprasta. Susitvarkiau... geriau nei su Olympus.

Išvados:

Čia negalima rašyti nieko negatyvaus (apie Portra arba gerai, arba nieko) :)

Na galima tik paminėti, kad ryškinimo ir skenavimo procesas gan brangus. Todėl tikrai nenaudosite šios juostos "draugams pafotkinti". Tai profesionali juosta ir darbas su ja turi būti toks pat profesionalus. Su šia juosta dirbsime daug šią vasarą, nes tai aukščiausio pilotažo juosta, kuri atkuria mūsų stiliaus spalvas. Šalia jos - Fuji 400h, bet čia jau kito blog straipsnio istorija.

Kadangi fotosesiją su raudonplauke Dovile darėme naudojant ir skaitmeninį fotoaparatą su 50mm F1.2 objektyvu - galime sau leisti palyginti kai kuriuos panašius kadrus. Tikiuosi tai padės jums apsispręsti, kas geriau - nuotraukos, kurias darėme su €1000 vertės juostine įranga (fotoaparatas + objektyvas) ar skaitmeninės darytos su €2800 vertės skaitmenine įranga (fotoaparatas + objektyvas). P.S. tik nepamirškime kiekvieno juostinio kadro kainos :)

Canon 6D raw v. Kodak Portra 400 (120)

Mūsų darbai * Kainos * Užimtumas ir kontaktai* Blog

#vestuvės #vestuviųfotografas #fotopaslaugos #fineart #fotografas #fineartfotografija #vestuviufotografija #fotosesija #panevezys #klaipeda #anyksciai #rokiskis #birzai #truskava #juosta #vilnius #kaunas #juostalomo #juostinefotografija #mediumformat #placiajuoste #juostosskenavimas #juostinefoto #120skenavimas #kodakportra #kodakportraapzvalga #kodakportra400 #vidutinisformatas #meinfilmlab