• Andrej Špilevoj

Juostos pasaulyje: Kodak Portra 800 juostos apžvalgaSveiki, mano vardas Andrius ir aš esu fine art fotografas. Dažniausiai dirbu su Canon skaitmeniniais aparatais ir L objektyvais, tačiau komerciniuose užsakymuose mane pamatysite ir su plačiajuostiniu fotoaparatu. O kai ateina ramusis sezonas - aš rašau blogą, keliauju, organizuoju fotosesijas, testuoju juosteles ir aprašau savo eksperimentus tiems, kurie irgi mėgsta būti šiek tiek"kitokiais".

Šiandien aptarsiu portretinės fotografijos karalienę - plataus formato juostą Kodak Portrą. Bet pradėsiu ne nuo jos, o nuo savo senos svajonės. Kartą naršydamas internete radau vienos mergaitės nuotrauką, kuri mane apkerėjo. Ilgai bandžiau nufotografuoti kažką panašaus ir niekaip nesuprasdavau, kodėl man nesigauna toks pat pakylėtas tonas ir pastelinės spalvos. Išbandžiau aibę įvairių presetų ir LUT - ir vis vien mano nuotraukos atrodė tik kaip graži imitacija. 2017 metais labai skeptiškai pradėjau žiūrėti vieno fotografo pasakojimą apie jo karjeros pradžią, o išgirdęs, kad jis fotografuoja juosta išjungiau, nes "man juk tai neaktualu"... Tačiau po kelių dienų pratęsiau žiūrėjimą, ir net praradau žadą pamatęs to fotografo rodomus darbus - tai buvo visiškai tie patys atspalviai, kaip ir tos mergaitės nuotraukoje, kurių niekaip nesugebėjau atkartoti. Pradėjau žiūrėti vis daugiau ir daugiau apie darbą su juosta, ypač su profesionaliom juostom Fuji 400h ir Kodak Portra. Nustebau, kad Lietuvoje taip pat yra nemažai fotografų dirbančių su įvairiom juostom. Pasinėriau į šį man visai dar svetimą pasaulį, pradėjau bandyti įvairias juostas, rašyti apie savo atradimus straipsnius. Tokius, kaip šis. Visada žinojau, kad vieną dieną išbandysiu būtent šią, Kodak Portra juostą, kad vieną dieną aš vis dėl to išspausiu maksimum iš šios juostos, ir mano nuotraukos turės tokias pačias spalvas, kaip ir tos mergaitės iš interneto platybių. Ir štai atėjo ta diena.

Tai mano antrasis Kodak Portra testavimas (apie Portrą 400 skaitykite čia), tačiau šį kartą fotografavau nauduodamas Portra 800. Brolio Aleksandro pagalba susipažinau su profesionaliu modeliu Agnesa ir vizažo meistre Rita. Taip pat fotografuotis pasikviečiau savo dukrytę Sofiją. Lokacijai pasirinkau Provanso Fotostudiją. Netikėtai susipažinau su Shyzuka Straps foto diržų gamintojais, kurie paskolino man savo diržus testavimui realioje darbo aplinkoje (nuomonė? - patiko, nusipirkau tokį ir sau). Taip pat mums reikėjo gėlių. Ne šiaip sau gėlių, bet profesionaliai paruoštos puokštės ir vainikėlio su Italijos prieskoniu. Nuoširdžiai dėkojame Jurgitai iš Jurgitos gėlių krautuvėlės už visą jos darbą ir pagalbą - gėlės buvo nuostabios! Juostą laiku padėjo gauti Varlė.lt. Kaip nebūtų keista, kitos fotojuostų parduotuvės šios juostos pardavime neturėjo, nors ir skelbėsi ją parduodantys. Na ir aišku būtinai reikia paminėti, kad Kodak Portra mums ryškino ir skenavo profesionalai iš Vokiečių laboratorijos Mein Film Lab. Jais galima pasitikėti, nes jie žino, ką daro, ir daro tai aukščiausiame lygyje. Na ir vainikuodamas padėkas būtinai paminėsiu profesionalią video operatorių komanda Dvikampis, kurie padėjo įamžinti visą fotosesiją iš "kito kampo". Ačiū jums visiems, be jūsų visų ši fotosesija nebūtų įvykusi!

Ką gi, dabar kviečiu visus pažiūrėti, kas gi pas mus gavosi, ir įvertinti, ar jums tai gražu ar ne...

O jei jus domina techninė šios fotosesijos dalis, leiskitės iki pat puslapio pabaigos... ten rasite daugiau.Kodak Portra 800

Pirkimo vieta: Varlė.lt

Kaina: €15

Fotoaparatas: Mamiya AFD 645

Objektyvas: Mamiya Sekor 80mm F/1.9

Vieta: Provanso Fotostudija (Vilnius)

Ryškinimas & skenavimas: MeinFilmLab(4x €16.00) + Siuntimas (€8.00)

Fotosesijos vertė: €280 arba €4.70 vienas kadras

Iššūkiai:

Pagrindinis iššūkis - organizaciniai reikalai: kaip rasti modelį? kas darys makiažą? kur gausime lokaciją? Iš techninės pusės iššūkių nebuvo, nes fotosesijai pasiruošėme gerai - ISO800 turėjo garantuoti, kad net gi šiek tiek sutemus jausimes jaukiai fotografuodami šia juosta. Nesuklydome :) Vienintelė problema, su kuria susidūrėm - ribotas laikas ir nepasiteisinęs važiavimas į iš anksto nepatikrintą lokaciją. Deja, teko stabdyti fotografavimą dėl jos visiško netinkamumo (per daug tamsi erdvė).

Išvados:

Kaip ir pirmame mūsų Kodak Portra 400 testavime likau patenkintas visu įdėtu darbu ir pastangomis pasiekti savo svajonių rezultatu. Ateityje šią juostą naudosime ir mūsų klientų vestuvėse, nes gaunami kadrai tiesiog nuostabūs!!!

Mūsų darbai * Kainos * Užimtumas ir kontaktai* Blog

#vestuvės #vestuviųfotografas #fotopaslaugos #fineart #fotografas #fineartfotografija #vestuviufotografija #fotosesija #panevezys #klaipeda #anyksciai #rokiskis #birzai #truskava #juosta #vilnius #kaunas #juostalomo #juostinefotografija #mediumformat #placiajuoste #juostosskenavimas #juostinefoto #120skenavimas #kodakportra #kodakportraapzvalga #vidutinisformatas #meinfilmlab #kodakportra800