• Andrej Špilevoj

Juostos pasaulyje: Lomography Color 400 juostos apžvalga


Jei skaitėte mano ankstesnias juostų apžvalgas, turbūt pastebėjote, kad skeptiškai žiūriu į viską, ką lydi žodis "lomo". Nei tie lomo fotoaparatai su F/8, nei tos keistų efektų juostelės manęs niekada neviliojo. Net išbandęs pasenusias juostas supratau, kad "lomo" tai ne man. Tol... kol vienas entuziastas iš UK neįdėjo portretinės nuotraukos darytos su Lomography Color juostele. Kurią įsimylėjau ir aš...

Sveiki, mano vardas Andrius ir aš esu fine art vestuvių fotografas. Pagrinde dirbu su Canon 5D mkIII ir Canon 6D, tačiau komerciniuose užsakymuose mane pamatysite ir su Mamiya AFD 645 plačiajuostiniu fotoaparatu. O kai ateina ramusis sezonas - aš rašau blogą, keliauju, testuoju juosteles ir aprašau savo eksperimentus tiems, kurie irgi šiek tiek gyvena juostų pasaulyje.

Šiandien mūsų dėmesio centre - Lomography Color 400. Kiek leido suprasti diskusijos Flikr forume - tai Kodak (rebranded) gaminys, nors kai kurie sako, kad šią juostelę gamina Ferrania, bet čia labiau prielaida, ir aplamai - koks skirtumas? Žemiau pateikiu jums šios juostelės nuotraukas. Šį kartą nuotraukas skenavo fotolaboratorija Vilniuje PhotoLAB (www.photolab.lt). Buvau maloniai nustebintas šios laboratorijos sutekiamomis paslaugomis ir jų kokybe. PhotoLAB darbuotojai ne tik palaikė ryšį viso proceso metu (turint omeny, kad esu Panevėžyje), bet ir labai operatyviai išryškino ir profesionaliai nuskenavo juostą - kas kiekvienam fotografui tikrai vienas iš svarbiausių dalykų. Siuntimas į Vilnių - registruotu paštu tekainavo eurą, juosta pasiekė PhotoLAB laboratoriją per 2 dienas, o skenuotus kadrus turėjau jau kitą dieną!!!

Taigi, kviečiu visus peržiūrėti Lomography Color 400 kadrus, o apačioje pateikiu šiek tiek techninės informacijos bei palyginimą su skaitmeniniais kadrais.


Lomography Color 400

Pirkimo vieta: Vilnius

Kaina: €4.7

Fotoaparatas: Olympus OM-2n

Objektyvas: Olympus Zuiko 50mm F/1.8

Vieta: viduje, išorėje, apniukusiom salygom, saulėtą dieną, ant stogo, sodyboje

Ryškinimas & skenavimas: PhotoLAB (€4.00)

Eksperimento vertė: €8.70 arba €0.24 vienas kadras (mano atveju - €0.40, žiūrėti apačioje kodėl).

Iššūkiai:

Fotografuojant šia juostele stengiausi peršviesinti kadrus. Sakoma, kad Lomography Color jaučiasi jaukiai su šviesos pertekliumi. Mano ISO nustatymai buvo 320, tačiau fotosesijoje prie automobilio ISO sumažinau dar labiau, iki 200. Esu tikras, kad ten pat įleidau dar daugiau šviesos (mažindamas greitį), todėl drąsiai galiu teigti, kad paskutiniai kadrai buvo daromi su papildomu +1.5/+2.0 F Stop.

Daug prašauta su fokusu. Rankinis fokusas - vis dar mano problema. Reikės pasitempti :)

Išvados:

Juostelė yra pigi, o spalvos, kontrastas ir raiška - tikrai aukštame lygyje. Primena Kodak juosteles. Kas nustebino dar - triukšmo nebuvimas. Dažniausiai tai profesionalios juostos požymis, tačiau ši juosta labai pigi - paradoksalu, bet kol kas tai geriausias variantas, jei ieškote kontrasto, ryškių spalvų, ir kuo mažiau triukšmo. Prie viso to - tai 400 ISO juostelė, kuri leis fotografuoti ir apsiniaukusiom salygom. Mano patarimas - fotoaparate nustatykite ISO 200.

P.S. atradau PhotoLAB skenuotojus ir likau labai patenkintas. Labai gera kaina ir labai kokybiškas darbas. Svarbiausia - net nereikėjo įkelti gautų nuotraukų į Lightroom - savotiškas tikslas pasiektas. Rekomenduoju!!!

Kadangi fotosesiją prie automobilio darėme naudojant ir skaitmeninį fotoaparatą su 50mm F1.2 objektyvu - galime sau leisti palyginti kai kuriuos panašius kadrus. Tikiuos tai padės jums apsispręsti, kas geriau - nuotraukos, kurias darėme su €140 vertės juostine įranga (fotoaparatas + objektyvas) ar skaitmeninės darytos su €2800 vertės skaitmenine įranga (fotoaparatas + objektyvas).

Lomography Color 400 (PhotoLAB skenas) v. Canon 6D + Lightroom sutvarkymas

Palyginimui pateikiame kadrus skenuotus su PhotoLAB korekcija ir be jos, matysite, kuo vertas geras skenuotojas:

Lomography Color 400 be korekcijos v. Lomography Color 400 su korekcija

Mūsų darbai * Kainos * Užimtumas ir kontaktai* Blog

#vestuvės #vestuviųfotografas #fotopaslaugos #fineart #fotografas #fineartfotografija #vestuviufotografija #fotosesija #panevezys #klaipeda #anyksciai #rokiskis #birzai #truskava #juosta #dublinas #dublin #vilnius #kaunas #juostalomo #juostinefotografija #35mm #mediumformat #placiajuoste #Lomography #lomo #lomographycolor400 #lomographycolor #FotoLAB #fotolablt #juostosskenavimas #juostinefoto #35mmskenavimas #120skenavimas #lomographyjuostele