• Andrej Špilevoj

Operacija KODAK: išgelbėk bet kokia kaina....


Ar atsimenate tuos senus spalvotus vienkartinius fotoaparatus? Taip jau atsitiko, kad keli labai pasenę (galiojimas iki 2003 metų) pateko ir į mano rankas. Smalsumo vedamas ir turėdamas jau šiek tiek patirties nusprendžiau išbandyti juos. Pirmą ir antrą juostą "iššaudžiau" saulei spiginant į akis. Iš teorijos žinojau, kad senai juostai reikia daug šviesos. Saulė padėjo. Tačiau kadrai šešėlyje pasirodė jau nebe įdomūs ir visiškai nepraktiški:

Gavęs tokius kadrus pajungiau savo matematiką ir logiką: pagal teoriją, jei juostai daugiau nei 10 metų, jai reikia duoti du kart daugiau šviesos, mano fotoaparatams jau 15 metų, reiškia šviesos reikia bent 3 kart daugiau, nei įprastai. Iškilo klausimas - o kaip duoti dvigubai ir trigubai daugiau šviesos su tokia "muiline"? O gi NIEKAIP, bet galima ištraukti juostelę ir įdėti į profesionalų juostinį fotoaparatą (šį nupirkau už 11 eurų :D skelbiu.lt portale), kuriame galėčiau reguliuoti šviesumą pats. O taip, šis genialus planas iš tiesų pavyko. Pasirodo tai kažkokia Kodak GT 800 juostelė, gamyboje dabar jau tokių senai nėra:

Sekantis žingsnis - fotografuok ir tikėkis, kad viskas bus gerai. Juosta - tai toks dalykas: pasitikėjimo ir vilties mišinys (apie tai daugiau čia). Bet kas entuziastui sunku, tas įdomu. Įmečiau juostelę į fotoaparatą ir iškeliavau į Vilnių - juk būtent sostinėse gimsta šedevrai :) Taip bent norėjosi tikėti... O dabar kviečiu pažiūrėti, ką pasiekė profesionalaus fotoaparato (primenu - už 11 Eur.) bei PhotoLab laboratorijos pastangos, operacija KODAK pavyko?Na o toks palyginimas gali parodyti geriau, koks skirtumas tarp vienkartinio fotoaparato ir profesionalaus (pirmas kadras darytas vienkartiniu fotoaparatu, visi kiti - profesionaliu):

Šios istorijos moralė: visiškai nesvarbu, koks pas tave rankose įrankis, net neturėdamas baisiai profesionalios įrangos gali fotografuoti, ir daryti tai labai gerai. Gera įranga - tai tik pagalba tokiame kelyje, bet ne šio kelio pagrindas. Linkime visiems gražių kadrų...

#kodakGT800 #vestuviųfotografas #fineartfotografija #fineartfotografas #juosta #kodak #Canon #juostinėfotografija #fotografaspanevėžyje #apiefotografiją